VILLE LÆRE: Jakob Risdal (t.h.) opplevde at kameraten kom tilbake fra DTS med mer innsikt og kunnskap. Det inspirerte ham til å gå samme veien.
Giulia Troisi
Velger bort villa og Volvo: I misjon til verdens ende
UNGDOM I OPPDRAG: – Vi vil lytte til Guds stemme, sier student Jakob Risdal, som kan tenke seg å reise ut som misjonær. At de ikke får lønn skremmer ikke organisasjonens misjonærer og ansatte.
På loftet i en gul murbygning på Grimerud gård summer det av engasjerte stemmer. Ute er det tåke og regn, dråper renner nedover de skrå takvinduene.
Omkring tretti unge mennesker står rundt i rommet, to og to, og øver på å evangelisere. Med Bibelen i hånda forklarer de hverandre innholdet i et avsnitt fra 1. Peters brev. Den helhjertede og fokuserte gestikuleringen blander seg med latter og smil. Tempoet er høyt – de har bare fått fire minutter på seg.
– Vi har bygget et utrolig bra miljø der vi støtter hverandre. Så selv om det kan være sårbart, så får man konstruktiv tilbakemelding og vi heier på hverandre, sier Josefine Skaaheim (23).