Fire oppsigelser i P22 etter styreleder-retur: – Aass burde trekke seg
Fire personer har sagt opp stillingene sine i P22 etter at Jørgen Aass nylig returnerte som styreleder. En av dem er Kristina Grande.
Etter tre år har Kristina Grande sagt opp stillingen sin i russtiftelsen P22. Årsaken er at Jørgen Aass er tilbake som styreleder, et halvt år etter at han trådte til side etter mistillit fra ansatte.
Erlend Berge
– Det er trist å gå fra det gode kollegafellesskapet og svært givende arbeidsdager. Men det føles godt å legge all turbulens bak seg, og tenke at det ikke lenger er min sak, sier Kristina Grande.
I tre år har hun vært ansatt i den kristne russtiftelsen P22, som avdelingsleder frem til i fjor sommer, og deretter som ekstravakt. Nå har hun sagt opp stillingen sin. Årsaken er Jørgen Aass sin tilbakekomst som styreleder, et halvt år etter at han trådte til side fra vervet.
– Vi ble informert om at Aass hadde gått av som styreleder. Da jeg leste e-postene om at Aass kom tilbake, syntes jeg det var absurd, sier Grande.
Bestill abonnement her
KJØP