Menighet vil gjenoppta omstridt konsertserie

MUSIKK: Tolv musikere har vært i konflikt med Tromsøysund menighet i en årrekke. Nå vurderer menigheten å puste liv i konsertserien som har vært kilden til konflikten. Men hvem som skal stå for musikken, er ikke godt å si.

.
TURBULENT: Musiker Robert Akselsen Frantzen er glad for at de såkalte midnattskonsertene kan starte opp igjen i Ishavskatedralen, men frykter at menigheten straffer musikere som er i konflikt med dem.
Publisert Sist oppdatert

Det har blåst kraftigere enn vanlig rundt Ishavskatedralen det siste året.

I fjor sommer gikk tolv musikere til søksmål mot Tromsøysund menighet. Kjernen? Deres arbeidsforhold som fast inventar på menighetens innbringende midnattskonserter.

Det innledende forsøket på rettsmekling førte ikke frem, og i desember gikk saken for tingretten. Mens det der ble konkludert med at musikerne har rett på fast ansettelse, mente menigheten at tingretten gjorde feilvurderinger – og anket saken. Til høsten skal lagmannsretten behandle saken.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS