Alt kan skje på hotellet

Kjersti Bronken Senderuds nye roman dirrer i spenningsfeltet mellom himmel og jord.

I vårt langt på vei gjennomsekulariserte samfunn er det noe fascinerende og håpefullt over beskrivelsen av et mulig etterliv, skriver vår anmelder om .
Publisert Sist oppdatert

Et hotell er på mange måter et perfekt sted for en roman å utfolde seg. Hotellet byr på muligheter, det er et sted hvor man kan trekke seg tilbake fra verden, men også et sted hvor verden møtes gjennom menneskene som opptar det, som kommer og går. Så har da også hotellet vært åsted for en rekke litterære hendelser, alt fra utenomekteskapelige affærer som i Lars Saabye Christensens novelle Oscar Wildes heis, eller det langt mer overnaturlige som i Stephen Kings Ondskapens hotell. Med andre ord, alt kan skje på et hotell.

Speil for den andre

Og det er også her, på et hotell, at Kjersti Bronken Senderuds siste roman utspiller seg. Selv om den har lite til felles med de to førstnevnte tekstene, er nettopp hotellet som møteplass for ulike mennesker en viktig drivkraft gjennom boken.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS