Vårt Lands søkelys på vår tids profetibevegelser er interessant og nyttig. Honnør til dem for det. En kristen dagsavis bør sette søkelys på alt, selv om det kalles åndelig. Og selvsagt særlig når det gjelder forhold som er lite etterprøvbart. Fredagens utgave (9.10.) er oppmuntrende i den forstand at tidligere Oaseledere sier seg bekymret for utviklingen i Oase på dette punkt. Dette burde de kanskje vert for lenge siden, men bedre sent enn aldri, for å bruke et noe slitt uttrykk.
De to tidligere Oaselederne Jens Petter Jørgensen og Knud Jørgensen har mye vettugt å komme med i dette lynintervjuet, eller hva en skal kalle det.
Det mest kllargjørende var likevel Torleif Elgvin sin betenkning under den litt rare overskriften: "Sjeldent med profetier om fremtiden" Og jeg som trodde at alle profetier handlet om fremtiden. hans kommentarer til dette er for så vidt ganske klargjørende, på liten av liten spalteplas.