Kritisk tenkning er verdt å beholde

POLITIKK: Det er heldigvis ingen kjente eksempler på kjønnsforvirrende eksperimenter i norsk skole. Hva mener KrF og Frp da med «kjønnsforvirrende» undervisning?

Publisert

Hvorfor er det bare KrF og Frp som går imot kjønnsforvirrende undervisning?

Foran valget til høsten, går KrF og Frp imot såkalt kjønnsforvirrende undervisning i skolen. Kjønnsforvirrende eksperimenter er uetisk. Om dette foregår i norsk skole, bør flere enn KrF og Frp reagere. 

Kjønnsforvirrende eksperimenter har blitt prøvd før, med fatale konsekvenser. I 1967 gjennomførte psykologen John Money et skremmende eksperiment. Han forsøkte å få en 22 måneder gammel gutt til å tro at han var jente. Money overbeviste foreldrene og skolen om å behandle gutten som jente. Gutten oppdaget hemmeligheten da han var 14 år gammel. Dette førte til store psykiske problemer, og til slutt en overdose med døden til følge.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS