Ofret fotballen for å tjene Jesus
Jeg heter Karl Fredrik Lund. Jeg er 89 år og bor på Løren i Oslo. Jeg spilte fotball til jeg var 85, nå spiller jeg bare bandy.
Det er trening hver torsdag, med gamle KFUM-spillere. Vi er et veteranlag, så ingen er vel akkurat unge, men jeg er den eldste på banen.
Jeg synes det kom brått på å bli gammel. Nå hører jeg dårlig og må ha høreapparat. Og så er det skjedd noe med balansen, for når jeg går, kan jeg ofte vingle fra side til side, folk kan jo nesten tro at jeg er full, eller kanskje beautiful... Nei da, jeg bare tuller.
Alderdom kan være så mangt og i denne serien ønsker vi å la ulike mennesker fortelle hvordan de opplever det å bli eldre. Hva endrer seg? Hvordan er hverdagen og hva gir livet mening?
Bestill abonnement her
KJØP