
Min tro under Olavsfest: Se samtalen med preses Olav Fykse Tveit
I 29 år har Vårt Land pratet med mennesker om hva de tror. De siste årene har vi tatt med disse samtalene til Olavsfestdagene og Vår Frue kirke i Trondheim.
På grunn av koronakrisen blir Olavsfest litt annerledes, men du kan følge Min tro-samtalene direkte her. Intervjuene blir strømmet av Adresseavisen i samarbeid med Olavsfest 2020.
Se første samtale her: Alf Kjetil Walgermo møter artist og låtskriver Marthe Walle
Nyvalgt preses
Tredje person ut i Min tro-serien under Olavsfest 2020 er Olav Fykse Tveit. Han er ble valgt preses i Bispemøtet i Den norske kirke tidligere i år.
Han er tidligere generalsekretær i Kirkens Verdensråd (2010-2020), er utdannet luthersk teolog og har ledet dialoggruppen mellom Mellomkirkelig råd og Islamsk Råd Norge.
Fykse Tveit ble intervjuet i Min tro-spalten i Vårt Land i 2009. Da sa han at det finnes viktigere ting i verden enn å gruble på Guds eksistens.
Programmet for Min tro under Olavsfest 2020 er:
• Onsdag 29.07: Marthe Valle
• Torsdag 30.07: Solfrid Molland
• Fredag 31.07: Olav Fykse Tveit
• Lørdag 01.08: Tord Gustavsen
• Søndag 02.08: Haddy N'jie
Alle intervjuene starter klokka 15:00 og blir gjort av Vårt Lands Alf Kjetil Walgermo.
LES MER:
• Les preika til Olav Fykse Tveit under vigslinga til biskop og preses
• I ni år har Olav Fykse Tveit vært verdens fremste kirkeleder, nest etter paven