Hanne Nabintu Herland tar feil om Sex.

Publisert Sist oppdatert

Tenkte jeg skulle ta for meg noen sitater fra siste ukenes utsagn, fra den etterhvert godt profiletere religionshistorikeren Hanne Nabintu Herland. Av ryddighets hensyn gjengir jeg sitatene innledningshvis, og komenterer dem samlet nedenfor.

Hanne Nabintu Herland maner til et moralsk oppgjør. "- Parforhold går i oppløsning, halvparten skiller seg, barn fødes utenfor ekteskap, det er greit å lyve når man føler for det. Vi er så vant til fri tilgang på sex, at når vi fyller 30, har mange hatt så mange seksualpartnere at vi ikke er i stand til å stifte familie og holde oss til én mann. Folk har så lite ryggrad i dag at de ikke klarer å si nei til en tilfeldig mann på et julebord. Kvinner dolker sine menn i ryggen og er utro, de dolker venninnene sine i ryggen og har sex med mennene deres. Det er på tide med en moralsk opprustning" - Sitat fra http://www.adressa.no/nyheter/trondheim/article1339584.ece . En smule satt på spissen, men det er ikke vanskelig å være enig i diagnosen på samfunnet.

Løsningen hun maner til synes i første omgang riktig så "kristelig". - Vi skal ikke fjerne sexen og begjæret, men vi skal få den inn i ekteskapet,

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP