Håkon og Tor Edvin Dahl har sammen tatt et oppgjør med sin oppvekst i en pinsemenighet. Det har resultert i boken Vi som ikke kommer til himmelen.

Brødre tar oppgjør med helvetesforkynnelsen

Brødrene Tor Edvin (72) og Håkon Dahl (67) vokste opp i et strengt, religiøst miljø på 50- og 60-tallet. Storebror Tor Edvin ble frelst, Håkon ble det ikke.

Publisert Sist oppdatert

– Håkon var litt usynlig i min barndom. Jeg var den eldste og veldig selvopptatt, tror jeg, sier Tor Edvin Dahl og ser bort på sin yngre bror, Håkon.

– Ja, han var arrogant på en måte. Samtidig er det bare bitte litt av en rik person som er broren min, og som jeg er glad i. Jeg liker ham innmari godt.

De er blitt godt voksne nå, brødrene Dahl. Etter et langt liv ser de tilbake på oppveksten i pinsebevegelsen. Den har fulgt dem hele livet på ulike måter. I boken Vi som ikke kommer til himmelen forteller søsknene sine historier om hvordan det var å vokse opp i et miljø sterkt preget av menigheten Salem i Sannergata i Oslo.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS