Trump-vennlige evangelikale kritiserer presidenten – senator Janne Myrdal reagerer etter opprøret
KONGRESS-OPPRØR: Donald Trump-vennlige evangelikale kristne reagerer på onsdagens opprør. – Personkulten rundt Trump er den største faren for USA, mener teolog.
Trump-vennlige Janne Myrdal, som flyttet fra Skien til USA for 30 år siden, reagerer kraftig på stormingen av Kongressen onsdag.
Ørjan Ellingvåg
De hvite evangelikale ble regnet som Donald Trumps viktigste allierte før presidentvalget i november. Onsdagens opprør i hovedstaden Washington D.C. har opprørt mange av dem. Opprøret henger sammen med at Trump har nektet å godta valgnederlaget i november.
Trump-vennlige Janne Myrdal, en nordmann som for 30 år siden emigrerte fra Skien til USA, er republikansk senator i Nord-Dakota. Hun har velsignet Trump, og har sagt han er sterk på det viktigste.
Som de fleste andre reagerer hun sterkt på onsdagens brutalitet, men vil ikke plassere skyld ennå.
Bestill abonnement her
KJØP