Tror én sak kan snu historisk valgtrend

VALG: Både Rødt, SV, MDG og Ap jakter på hennes velgergruppe: – Etter det som har skjedd, har tilliten til partier og politikere forsvunnet, sier kaféeieren.

ILDSJEL: Nayat Abbouz driver kulturkafeen på Holmlia. Krigen i Gaza er uten tvil den viktigste saken når hun skal stemme i år. Abbouz er opprinnelig fra Marokko, men har bodd i Norge i 30 år. Hun brenner for kafeen som et møtested på Holmlia. Den er truet av nedleggelse på grunn av forhøyede leiepriser.
Publisert Sist oppdatert

– Krigen er galskap. Og norske politikere gjør alt for lite. Det første Oljefondet må gjøre er å selge seg ut av alle israelske selskap.

Nayat Abbouz slår ut med armene. Det er virkelig ikke med glede innehaveren av kulturkafeen på Holmlia stemmer i år. Hun har tidligere vært aktiv i Arbeiderpartiet, men det er ikke sikkert de får stemmen hennes 8. september. Hun har ikke bestemt seg. 

Andre partier, som SV og Rødt, er tydligere i Gaza-saken, mener hun.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP