Har sikret seg «trygg» stortingsplass – ønsker seg et tydeligere KrF
VALG: Jorunn Gleditsch Lossius ble fredag valgt til KrFs toppkandidat i Agder. Nå kan hun bli KrFs nye nestleder.
TOPPER LISTA: Jorunn Gleditsch Lossius ble fredag valgt til toppkandidat for Agder KrF.
Herman Frantzen
– Kjære nominasjonsmøte. Endelig får vi en god liste, spøker Bjørn Ropstad til latter fra salen i Grimstad misjonskirke.
Kommentaren er et stikk til sønnen Kjell Ingolf Ropstad, som for første gang på 16 år ikke stiller som stortingskandidat. Dermed har den ettertraktede topplassen i på Agder-lista stått ledig.
Lenge lå det an til at det ville bli kampvotering mellom fylkesleder Jorunn Gleditsch Lossius (44) og Jørgen Kristiansen (48), tidligere varaordfører for KrF i Kristiansand. I midten av november gjorde Kristiansen det imidlertid klart at han likevel ikke ville utfordre Lossius om førsteplassen.