Bollestad eller Ulstein skal stilla under pride i Oslo
TOG: Etter skytinga i Oslo sa fleire politikarar og kristne leiarar at dei vurderer å gå i pride-tog. Fleire av dei kjem ikkje på markeringa i Oslo laurdag. KrF vil stilla med leiar eller nestleiar.
STILLER: KrF jobber no med å finna ut kven av Olaug Bollestad og Dag-Inge Ulstein som stiller under pride i Oslo i helga.
Javad Parsa
Laurdag denne veka blir det arrangert regnbogetog i Oslo. Toget kjem etter at den vanlege Pride-paraden vart avlyst etter terroren i Oslo natt til 25. juni.
Statsminister Jonas Gahr Støre har alt sagt til VG at han kjem til å gå i dette toget. No seier KrF at dei vil stilla med ein representant frå partileiinga.
– KrF ønsker å stilla med partileiing. Me jobbar no med logistikken for å sjå kven frå partileiinga som kjem til markeringa i Oslo laurdag, seier pressesjef i KrF Tove Christine Welle Haugland til Vårt Land.
Bestill abonnement her
KJØP