Diakonal sosialpornografi
FOTOUTSTILLING: Vil virkelig Kirkens Nødhjelp – en organisasjon som nyter stor tillit i kirke og samfunn – benytte seg av visuell sosialpornografi for å få fram sitt budskap?
KRITISK: Fotoutstillingen «Gi oss en drøm vi kan tro på – en fotoutstilling om diakoni» åpnet i mai på Rådhusplassen i Oslo. Gyrid Gunnes er kritisk til enkelte av fotografiene som stilles ut. Fotografiet på dette bildet er ikke blant dem hun kritiserer.
Den norske kirke / Kirkerådet
Gi oss en drøm vi kan tro på – en fotoutstilling om diakoni, er en fotoutstilling om diakonalt arbeid i regi av Kirkens Bymisjon, Signo, Diakonhjemmet, Frelsesarmeen, Kirkens Nødhjelp og Den norske kirke. Utstillingen har stått foran Oslo Rådhus og skal nå vises på Olavsfestdagene i Trondheim.
At diakoni løftes frem er positivt. Men som diakoniforsker vil jeg peke på noen dilemmaer ved utstillingen.
Asymmetrisk makt
Bestill abonnement her
KJØP