Israel er Toppen!

Jeg ble en svoren Israelsvenn med det samme jeg ble en kristen. Det må ha vært Ånden jeg fikk som ga meg denne kjærligheten. Først senere så jeg i Skriften, Bibelen, at Han som frelste meg, også fjernet skillet mellom oss hedningekristne og jødene.

Publisert Sist oppdatert

Fiendskapet

Jeg ble en svoren Israelsvenn med det samme jeg ble en kristen. Jeg kan ikke noe for det. Jeg ble bare født sånn – en uhelbredelig trofast venn av jødene, staten Israel og av Guds eget folk. Jeg elsker deg, Israel!

Bjørn, en gammel venn av meg, opplevde noe lignende. Men den gang da han var ateist og kommunist, og en leder innen en fagforening, forsto han ikke noe: Han var en fiende av Israel og støttet Yassir Arafat. Bjørn besøkte ham under strenge sikkerhetstiltak. Men så, en dag, fikk noen lede han til Jesus. Bjørn ble straks en brennende kristen. Han ringe til en kristen organisasjon, og der var jeg, i andre enden av tråden: Jeg skjønner ikke noe, sa Bjørn. Før hatet jeg jødene. Nå elsker jeg dem!

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS