Loser oss gjennom et oppskrytt paradis

Paradiset er oppskrytt, skal vi tro Bjørn Eidsvåg. – Smerten og sorgen mangler. Det er menneskelig å leve med de følelsene også.

Bjørn Eidsvåg har latt seg inspirere av beretningen om Adam og Evas opprør mot Gud i paradiset når han nå er plateaktuell for 28. gang.
Publisert Sist oppdatert

På sitt 28. album går Bjørn Eidsvåg tilbake til begynnelsen – til syndefallet og utdrivelsen av Edens hage. Han sier det er en fortelling som har levd med ham helt siden hans egen begynnelse, så å si.

– Det har vært en fortelling som har satt en retning for hele min måte å tenke tro og tilhørighet på. Den ble brukt til å forklare hvorfor vi trengte Jesus, og fortalte liksom hvordan Eva og Adams feilgrep gjorde at vi ble skyldige, sier 66-åringen.

The Rise and Fall of Adam and Eve

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS