– Jeg ser på livsoppgaven min som et kall, som gjør det ekstra meningsfullt
Martin Alfsen har rundet 60 år, og feirer med konserter med koret han har dirigert siden 1977. Selv om medlemstallet i Reflex i dag er halvert, er ambisjonene fremdeles store. – Reflex er livsoppgaven min, sier han.
Koret, som ble startet høsten 1973, skulle under Martin Alfsens ledelse fire år senere vise seg å bli et av de mest profilerte og seiglivede kristne ungdomskorene i Norge. Etter 41 år ved roret, har ikke Alfsen planer om å gi seg. Selvbiografien hans, Dirigenten – musikalske og mindre musikalske minner, som kommer neste uke, er bare korhistorien hans så langt.
– Først var det bare utrolig morsomt å synge i Reflex. Deretter enda mer artig å dirigere koret, selv om jeg bare var 18 år. At jeg også kunne skrive egne sanger, og på den forme korets profil, var både utfordrende og litt skummelt. Etter hvert fungerte Reflex også som et springbrett til andre koroppgaver, sier Martin Alfsen.
Tente gnisten.
Bestill abonnement her
KJØP