Disse vil bli ny domkantor i Stavanger

KIRKEMUSIKK: Fire menn og en kvinne søker på jobben som ny leder for korarbeidet i Stavanger domkirke. Den nyansatte risikerer å få forgjengeren som korist i guttekoret.

Stavanger domkirke er fra første halvdel av 1100-tallet, og rommer et stort korarbeid. Fem personer har søkt på stillingen som ny domkantor, med særlig ansvar for korarbeidet.
HUSER: Stavanger domkirke er fra første halvdel av 1100-tallet, og huser et stort korarbeid. Fem personer har søkt på stillingen som ny domkantor, med særlig ansvar for domkoret og guttekoret.
Publisert Sist oppdatert

– Nå har jeg sagt opp. Jeg har ingen plan videre, og vil se hva som dukker opp, sier Oddgeir Kjetilstad.

41-åringen har de siste tolv årene vært domkantor med ansvar for korarbeidet i Stavanger domkirke. Nå slutter han, og i starten av februar gikk fristen ut for å søke på jobben som hans etterfølger.

– Vi leter etter en person med høy faglig kompetanse i musikk og direksjon, som har gode menneskelig kunnskaper for å følge opp koristene, sier daglig leder i Domkirken og St. Petri menighet, Kamilla Eikeland Bergstrøm i Stavanger.