Brast i gråt i klipperommet

NOMINERT: Regissør Ole Kristiansen ble så rørt av musikk og innhold, at han gråt seg gjennom klippingen av «Alle tiders sanger». Nå er TV-serien nominert til årets Petter Dass-pris.

Alle tiders sanger
ET ALLE TIDERS PROGRAM: Regiansvarlig Ole Kristiansen (til venstre) og daglig leder Einar Matre forteller til Vårt Land at produksjonsselskapet TV Inter eksisterer for å lage programmer som «Alle tiders sanger». – Visjonen vår er å holde ryktet om Jesus levende, sier Einar Matre.
Publisert Sist oppdatert

For ett år siden fikk 40 norske og svenske artister følgende invitasjon: Blir du med til Nashville for å synge? Du må være i studio fra åtte om morgenen til sju om kvelden. Etter to intensive dager med øvelse, blir det fire innspillingsdager på rad. 60 sangnummer må sitte. Og du må betale reisen selv.

Blant dem som sa ja, er artister som Roland Utbult, Lewi Bergrud, Synnøve Aanensen, Sveinung Hølmebakk, Merete Økland, Kjetil Økland, Morten Gjerløw Larsen, Urban Ringbäck, Andreas Rydman, Martina Möllås, Cilla Hector, Gladys del Pilar og Putte Nelsson.

28. mai i år kunne NRKs TV-publikum se resultatet. Begeistringen var så stor at det ble egen sak i Kringkastingsrådet. Det NRK sendte, var en redigert versjon med innhold fra hele produksjonen. Statskanalen lot seg ikke lokke til å sende alle åtte episodene. I høst har hele serien likevel vært å se på TVL, Bedehuskanalen og den kristne streamingtjenesten TBN-Nordic.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS