Skotske heltar i strålande solskin

Det skotske bandet Belle & Sebastian er den perfekte blandinga av indie-karismatikk, legendestatus og anonymitet. Dårleg lyd dempa inntrykket, men bookinga får full pott.

Vokalist Stuart Murdoch i det skotske bandet Belle and Sebastian stod for eit av høgdepunkta den første dagen på Øyafestivalen.
Publisert Sist oppdatert

Strålande sol, fine artistar og blide festivalfolk gjorde den første dagen på Øyafestivalen til det reinaste Postkort-Øya. Musikken var det likefullt sting i, allereie med bærumsjenta Fay Wildhagen, som imponerte med sart stemme og godt gitarspel.

Seinare på kvelden leverte også den australske rockejenta Courtney Barnett givande gitarbasert rock, om enn av eit meir grovkorna kaliber enn Wildhagen. Desse to er berre to av mange døme på at kvinnene i høgste grad er til stades på Øyafestivalens program i år. Anneli Drecker var også blant dei som spelte i Tøyenparken onsdag.

Held koken

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP