Mafia på hjul

Publisert Sist oppdatert

Mens vi venter på dagens brosteins(mare)ritt i Tour de France, er reaksjonene fortsatt sterke etter gårsdagens etappe der noen ryttere i feltet avlyste konkurransen. Thor Hushovd ble nektet å spurte, og var ikke blid etterpå. Men, som han sa: Han hadde ikke noe valg, hvis han ville unngå å få mektige uvenner i feltet.

Mads Kaggestad, tidligere proffsyklist og sønn av TV2s eminente ekspertkommentator Johan Kaggestad, sier i dag til fadens tv-kanal:

«Dette kan minne om mafiatilstander, og det er fælt å si det, men det er det det er også. Veldig mye av det som skjer i feltet er avtalt spill, men man må ha et trenet øye for å se det. Det er en klikk av ryttere som bestemmer. De vil bare beskytte sine egne interesser».

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP