Afrika-stemmen har stilnet

SAVN: Tomm Kristiansens tydelige stemme har stilnet. Han blir savnet av svært mange, både blant kollegaer, seere, lyttere og lesere over hele Norge og langt utenfor.

BIDRAGSYTER: Tomm Kristiansen er en av mange som deler sine betraktninger på fastesamlingene i Ski nye kirke.
BIDRAGSYTER: Tomm Kristiansen er en av mange som deler sine betraktninger på fastesamlingene i Ski nye kirke.
Publisert Sist oppdatert

Han kunne fjetre en forsamling med sine erfaringer, sin formuleringskunst og sine håpefulle overtoner når han fortalte om kriser og gleder fra det afrikanske kontinent. Ofte bare med noen stikkord på en lapp.

Tomm begynte sin journalistiske løpebane i avisen Dagen. Han skapte overskrifter i Aftenposten med sin teft av hva som ikke bare var en god historie, men også fordi han hadde en fremragende evne til å løfte det vesentlige i historien.

Hans viktigste bidrag leverte han gjennom en lang tjeneste for NRK som journalist og kommentator, som utenriksredaktør - og ikke minst som Afrika-korrespondent i to omganger i tidsrommet 1990 - 2006, henholdsvis fra Harare i Zimbabwe og Cape Town i Sør-Afrika.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS