Lite treffende analyse om KrF
VALG: Berit Aalborg i Vårt Land hevder at KrF må nå flere folkekirkelige for å øke oppslutningen. Analysen treffer ikke godt. Uklar dobbeltkommunikasjon med feilslått antagelse om å nå medlemmer i DnK vil bare svekke KrF.
KRF: – Med sin lange tradisjon og røtter i norsk folkestyre og demokrati, og mobilisering av tradisjonell norsk motkultur, kan KrF ha integritet til å hevde verdier og normer med bred støtte, uten assosiasjon til høyreekstremisme, skriver innsenderen.
Kirkemedlemskap er nok ikke avgjørende for plassering på den politiske verdiaksen. Denne aksen omfatter endringer på alle samfunnsområder, både i staten, kommunene, akademia og næringslivet, særlig basert på ideen om «kjønns og seksualitetsmangfold» og «brudd på normer for kjønn og seksualitet». Endringer skjer både med lovlig hjemmel og uten demokratisk behandling og vedtak.
Det skaper spenninger når slike endringer krever innflytelse og definisjonsmakt langt utover det som følger av menneskerettighetene. Radikale reformer krever å regulere helsetjenesten, skoler, barnehager og offentlig forvaltning på alle samfunnsområder. I strid med opplæringsloven og barnehageloven blir ikke foreldre og barn hørt, når «kjønns og seksualitetsmangfold» og «brudd på normer for kjønn og seksualitet» innføres som obligatorisk del av opplæringen.
KrFs rolle
Bestill abonnement her
KJØP