Kan man stole på en kristen journalist ?

Da denne NRK "journalisten" Siv Kristin Sællmann sa: "Jeg er kristen", fikk det meg til å stille meg noen spørsmål om kristne journalister generelt og denne kristne journalisten spesielt. Spørsmålet er: Kan man stole på en kristen journalist ?

Publisert Sist oppdatert

Ved å offentlig bekjenne seg som kristen har Siv Kristin Sællmann bekreftet at hun setter overtro og overnaturlige egenskaper hos et overnaturlig vesen over virkelighet og sannhet.

Hun kunne like godt sagt at hun trodde på julenissen eller Tor med hammeren. Det ville vært like troverdig og hun ville hatt like mye bevis for at de finnes som at hennes gud finnes; eller jesus for den del.

Journalister skal være uavhengige og bygge sin rapportering på fakta og Vær varsom plakaten. En bekjennende kristen journalist må nødvendigvis bryte med begge disse prinsippene.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS