Juridisk Mullah-løft
Krekar er blitt en nyttig mann for sverting av regjeringen generelt og Frp spesielt.
Hvis en norsk, redelig og ærlig person hadde fått så mye juridisk omsorg som denne mullahen som lurte seg inn i landet for noen år siden, da hadde flere rettsbøker og påfølgende domsslutninger sett annerledes ut.
"Ikke en rettstat verdig " sier en fremstående jurist. Jeg har mistanke at behovet for å gi et spark til justisministeren egentlig er større enn omsorgen for Mullah Krekar. Personen Krekar, som 1. bløffet seg til Norge på falske premisser, 2. er regnet som en fare for landets sikkerhet,3. er dømt for trusler mot statsministeren, 4. har oppfordret ungdom til hellig krig for Muhammed, denne mannen kan altså ikke Norge plasere hvor myndighetene bestemmer, men har rettigheter og dermed krav på advokathjelp langt over det en vanlig mann kan drømme om i en sak der staten er part.
Det er ikke en rettstat verdig at skikkelige folk må høre på det juridiske våset som angivelig blir fremmet til beskyttelse av en person med karriere som nevnt, og som på toppen av det hele er dømt til å forlate landet så fort det er mulig.