Høyre har ikke sviktet folkekirken

STATSBUDSJETT: La det ikke være noen tvil: Høyre vil fortsatt sikre god finansiering slik at kirken fortsatt kan gjøre sin viktige jobb og være der for dem som ønsker det.

KIRKEBUDSJETT: Høyre vil fortsatt sikre god finansiering slik at kirken fortsatt kan gjøre sin viktige jobb og være der for dem som ønsker det. Men i år er et kriseår, og alle må bidra, skriver Tage Pettersen. Eidsvoll kirke er en korskirke i stein fra cirka 1200.
Publisert Sist oppdatert

Høyre gjør flere ekstraordinære innsparinger i alternativet budsjett for å sikre et stramt budsjett, tilpasset tiden vi lever i og som gir et stort løft for barnefamiliene som har det tøft i disse dager.

Lederen i Vårt Land går til hardt angrep på Høyre fordi vi i vårt alternative budsjett gir Den norske kirke og andre tros- og livssynssamfunn den samme økonomiske rammen i 2023 som i 2022. Dette mener lederartikkelen er et svik mot folkekirken, noe jeg mener er å ta hardt i.

Mer til vanlige familier

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP