Et dårlig bidrag i aktiv dødshjelp-debatten

ASSISTERT SELVMORD: Humanistisk ungdom sin kampanje, «La meg dø» er et dårlig bidrag i debatten om aktiv dødshjelp. Neste gang håper jeg de kjører kampanjer som oppfordrer folk til å leve.

KAMPANJE: «Humanistisk ungdom sin kampanje er et dårlig bidrag i debatten om aktiv dødshjelp», skriver KrFU-leder Hadle Rasmus Bjuland. Bildet viser leder i Humanistisk Ungdom, Kristina Williamson og et utsnitt av kampanjen.
Publisert Sist oppdatert

Nei, aktiv dødshjelp bør aldri legaliseres på i Norge.

Først og fremst vet vi fra en studie fra Oregon at ca. 40 prosent av de som vil ha aktiv dødshjelp, gjør det på bakgrunn av at de føler seg som en byrde for samfunnet. Likevel velger Humanistisk ungdom å lansere kampanjen «La meg dø» midt i juletiden, hvor vi vet flere enn på lenge kjenner på mer ensomhet og føler seg som en byrde for familien rundt. Dette er mennesker vi som samfunn har sviktet. Løsningen på ensomhet bør aldri være assistert selvmord. Vår jobb er å sørge for at livet er litt lettere å leve.

Menneskets verdi tar aldri slutt

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS