Det holder ikke med et flagg, MF!
PRIDE: Jeg gir min fulle støtte til Sturla Stålsett og Halvor Moxnes, som begge mener at dersom MF vil heise pride-flagget med troverdighet, må det ledsages av en vilje til å ta inn over seg sin rolle i undertrykkelsen av skeive – og beklage.
MEDGANGSSUPPORTER: Hvor var MF da «homokampen» brant, i kirka og i samfunnet, på 80-, 90- og 2000-tallet? spør Gyrid Gunnes.
Giulia Troisi/Håkon Mosvold Larsen-NTB
Det er selvsagt utmerket for studenter, ansatte og samarbeidspartnere at MF har valgt legge regnbuens farger over logoen sin. Man kan til og med si at valget er modig: MF, VID TF og NLA befinner seg i en konkurransesituasjon om de få studentene som velger embetsstudiet i teologi.
At det henger et pride-flagg utenfor MFs hovedinngang kan gjøre at noen konservative studenter heller velger å studere ved NLA. Derfor er MFs valg viktig, og sender et tydelig signal om at institusjonen tar et standpunkt for mangfold og menneskerettigheter.
Medgangssupporter