Bortrykkelsen av de hellige vil finne sted etter den store trengsel

Men straks etter de dagenes trengsel…” Matt 24:29 ”Men den som holder ut til enden, han skal bli frelst!” Matt 24:13

Publisert Sist oppdatert

Ett av de emnene som det råder ulike syn på blant evangeliske kristne i dag er hvorvidt bortrykkelsen (også kalt opprykkelsen) av de troende skjer før eller etter den store trengselstiden som Guds ord profeterer vil komme over jorden bl. a med Antikrists forfølgelser og dyrets merke.

Det er bred enighet om at bortrykkelsen vil skje. Det er det salige håpet for oss kristne! Tenk for en herlig dag! Halleluja! Spørsmålet er bare når den vil skje i forhold til den store trengsel. Ett av skriftstedene som lærer oss at Kristus vil komme tilbake for å hente sine finner vi i 1 tessalonikerbrev 4:16-17. Der underviser Paulus oss:

”For Herren selv skal komme ned fra himmelen medet bydende rop, med overengels røst og med Guds basun, og de døde i Kristus skal først stå opp. Deretter skal vi som lever, som er blitt tilbake, sammen med dem rykkes opp i skyer, oppi luften, for å møte Herren. Og så skal vi for alltid være sammen med Herren.”

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP