Tror han har klart å holde hjertet varmt, men ikke hodet kaldt

FRIKIRKEN: Jarle Skullerud er ferdig etter å ha ledet Frikirken i ni og et halvt år. På vei ut sier han tydelig: Vær rausere med kirkens ledere.

Jarle Skullerud
GIR SEG: Jarle Skullerud ser tilbake på hva som har vært noen av høydepunktene og utfordringene i hans tid som leder for Frikirken.
Publisert Sist oppdatert

– Vi tar et spørsmål fra sportsjournalist-boka. Hva føler du nå?

– Nei, det er jo fint å kunne se tilbake på ni år og kjenne på at det har vært meningsfullt. Men det skal bli godt å endre litt fokus og gjøre litt andre ting. For det er ingen tvil om at det har vært både godt og krevende, sier Jarle Skullerud.

Som en del av åpningen av Frikirkens synodemøte torsdag 6. juni, holdt Jarle Skullerud sin siste tale som trosamfunnets leder. Like etterpå satte Vårt Land seg ned med ham for et avslutningsintervju.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP