Tidligere hovedstyreformenn: – Uvanlig at hovedstyremedlemmer flagger dissens

MISJONSSAMBANDET: At hovedstyremedlemmer i Misjonssambandet flagger sin uenighet i en styreavgjørelse, er et både sterkt og uvanlig virkemiddel, sier tidligere hovedstyreformann Lars Gaute Jøssang. Det er tidligere styreleder Vegards Svensen enig i.

Tidligere hovedstyreformenn i Misjonssambandet Lars Gaute Jøssang og Vegard Svensen,
TIDLIGERE LEDERE: Lars Gaute Jøssang (t.v.) og Vegard Svensen er begge tidligere hovedstyreformenn i Misjonssambandet. De mener det er uvanlig styremedlemmer flagger sin uenighet i en styreavgjørelse.
Publisert Sist oppdatert

– Det er uvanlig at hovedstyremedlemmer flagger dissens i en avgjørelse, sier Lars Gaute Jøssang, professor i samfunnsfag ved NLA Høgskolen Bergen og tidligere formann i NLMs hovedstyre.

Fredag ble det kjent at hovedstyret i Norsk Luthersk Misjonssamband var delt i to da avtalen om generalsekretær Øyvind Åslands fratredelse ble inngått. Det kommer fram i et innlegg signert tre hovedstyremedlemmer og én vararepresentant.

– I krevende tider så vet de fleste at det kan være uenighet innad i hovedstyret, men at en går offentlig ut og presiserer det er sjeldent. Det er et sterkt virkemiddel.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS