Statsforvalteren kan ikke ta stilling til skolelagsnekt

BALESTRAND: Kommunedirektøren i Sogndal ville vite om kommunen kan ha feiltolket regelverket da de satte ned foten for kristne møter i langfri. Han henvendte seg derfor til Statsforvalteren. Nå har han fått svar.

SKOLELAG: Skolelaget på Sagatun har i høst lagt sine samlinger til fotballbanen, da de ikke får lov til å møtes inne på skolen i skolefri. F.v.: Eyuel Weldeyohannes, Madeleine Holgersen, Amalie Holgersen, Kaja Emelí Ohma, Elim Yonas, Ester Nilsson og Malin Christine Ohma.
SKOLELAG: Skolelaget på Sagatun har i høst lagt sine samlinger til fotballbanen, da de ikke får lov til å møtes inne på skolen i skolefri.
Publisert Sist oppdatert

Mange har blitt opprørt av saken om skolelaget ved Sagatun skole i Sogndal som ikke lenger får samles til kristent møte på skolen i storefri.

Rektor ved skolen har ikke villet uttale seg om saken, men har henvist til kommunedirektøren i Sogndal kommune, Tor-Einar Holvik Skinlo.

Tidligere denne uken kom det fram at Skinlo har sendt spørsmål til Statsforvalteren om kommunens vurdering av saken. Til Sogn Avis fortalte han fredag at han er åpen for at kommunen kan ha feiltolket lovverket:

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP