Kristen festival dropper yoga etter debatt
DANMARK: Det går for tiden en skarp debatt om yoga blant kristne i Danmark. På dansk SommerOase vil man ikke lenger tilby yoga.
OMSTRIDT: Yoga er et hett diskusjonstema i Danmark for tiden, og Dansk Oase vil ikke tilby yoga på sitt stevne til sommeren. Bildet er fra et tidligere stevne.
Emilie Toldam Futtrup.
Yoga ble første gang en del av tilbudet under SommerOase i Danmark i 2015. Meldingen om at Dansk Oase nå ikke vil akseptere yoga i sine sammenhenger, kommer etter at det en stund har vært debattert sterkt om yoga i ukeavisen Udfordringen og på Facebook.
Noe av bakteppet er at yoga har vært en del av programmet under en leir i regi av Børne- og UngdomsOase som er en selvstendig organisasjon, men definerer seg som innenfor den danske Oasebevægelsen.
Yoga okkult?
Bestill abonnement her
KJØP