VM i gatefotball sparket i gang: – Har betydd alt
FOTBALL OG UTENFORSKAP: 48 land er representert når Frelsesarmeen setter Oslo sentrum på hodet under VM i gatefotball. De norske landslagsspillerne fikk følge av KrF-leder Dag-Inge Ulstein.
IDRETTSFEST: KrF-leder Dag Inge Ulstein og bystyrerepresentant Øyvind Håbrekke (i gul T-skjorte) hev seg med på åpningen av Homeless World Cup i Oslo sentrum lørdag.
Sara J. Høgestøl
– For meg har gatefotballen har betydd utrolig mye. Fysisk trening, men også det å ha et jentelag som står sammen – både på og av banen – har hatt alt å si, forteller Linn Elisabeth Wanvik Pedersen.
Hun har reist fra Stavanger til Oslo for å spille på kvinnelandslaget i gatefotball under årets Homeless World Cup. Vårt Land møter Wanvik Pedersen sammen med Andreas Foss Østereng fra Ålesund, som deltar på herrelandslaget.
– Fotballen har vært en plass hvor jeg føler meg trygg, som en del av gjengen. Den var viktig for meg etter jeg kom ut av fengsel: Jeg opplevde tilhørighet og ble integrert tilbake igjen på en trygg og god måte, forteller han.
Bestill abonnement her
KJØP