Lanserte bok om frivillig arbeid i kirken: – Evne til å se enkeltmennesker er avgjørende

Tirsdag ble boken Fokus: Frivillighet lansert. Den skal gi hjelp til arbeidet med frivillighet i menigheter og kristne organisasjoner.

Professor Kjetil Fretheim ved MF vitenskapelig høyskole har forsket på frivillighet i kirke og kristne organisasjoner.
Publisert Sist oppdatert

– Dette er tenkt som en bruksbok for både frivillige og de som skal legge til rette for arbeidet, sier Kjetil Fretheim, professor i diakoni og etikk ved MF vitenskapelig høyskole.

Han er blant bidragsyterne i boken Fokus: Frivillighet, som tirsdag ble lansert på et seminar i regi av IKO og Oslo bispedømme.

– Som frivillig møter man plikter og tunge tak, men også glede og felles engasjement. Alle involverte har godt av å løfte blikket, og lære av hverandre gjennom de erfaringene vi legger frem, sier Fretheim.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP