Flere oppsigelser i Filadelfia Kristiansand

SIER OPP: Denne måneden slutter hele staben i Filadelfia Kristiansand sitt søndagsskolearbeid, samt deres ungdomspastor. Årsaken skal være misnøye med hvordan menigheten ledes.

Q42 i Kristiansand sentrum eies av pinsemenigheten Filadelfia Kristiansand og sto klar i 2016. Bygget er Sørlandets største konferansesenter med 1.400 sitteplasser i hovedsalen. Dette brukes av menigheten, i tillegg til at det leies ut gjennom selskapet Kristiansand Kongressenter AS. Inneholder også blant annet restaurant, hotellrom og leilighet.
OPPSIGELSER: Filadelfia Kristiansand har den siste perioder slitt økonomisk, stått på randen av konkurs og stått for flere permitteringer. Nå har flere ansatte sagt opp stillingene sine.
Publisert Sist oppdatert

Administrasjonsleder Hilde Lunde bekrefter til avisen Dagen at tre ansatte i barnearbeidet og ungdomspastor har sagt opp i pinsemenigheten Filadelfia Kristiansand.

Barnelederne har allerede sluttet, mens ungdomspastor jobber ut august, skriver avisen videre.

Årsaken til oppsigelsene skal ha vært på grunn av misnøye med hvordan menigheten ledes. Det skal flere kilder ha sagt til Dagen om de tre barnehagelederne.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS