Adventistkirken har samarbeidet med Visjon Norge i 17 år. Nå trekker de seg.

Negative medieoppslag gjør at Adventistkirken avslutter samarbeidet med TV Visjon Norge.

Tor Tjeransen, medieleder for Adventistkirken Norge sier han har satt stor pris på rausheten Visjon Norge har vist gjennom 17 år. – Men den gjentatte negative oppmerksomheten rundt kanalen har ført til at vi velger å avslutte samarbeidet, sier Tjeransen på kirkens nettside.
Publisert Sist oppdatert

I slutten av mars avgjorde ledelsen i Adventistkirken at de vil avslutte samarbeidet med kanalen. Det opplyser de på sine nettsider.

– Det er de mange negative medieoppslagene rundt TV-kanalen som er foranledningen for beslutningen om å stanse sendingene på TV Visjon Norge, forklarer Tor Tjeransen, medieleder for Adventistkirken i Norge på kirkens nettsider.

Dermed følger Adventistkirken etter Evangeliesenteret og Norea mediemisjon, som også har avsluttet samarbeidet med kanalen nylig.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP