Siste solreise solgt
Men 35-åringen som stod bak de falske sydenbillettene er som sunket i jorden.
Turistene som hadde kjøpt falske billetter av Tyrkia Solreiser kom seg hjem fra syden, men det er fortsatt usikkert om de får igjen pengene.
Scanpix
Tyrkia Solreiser har i en måneds tid solgt flyreiser med turoperatøren Via Tours til Izmir i Tyrkia, til tross for at det ikke lenger forelå noen avtale med turoperatøren. Torsdag ettermiddag ble nettstedet stengt etter at svindelen ble avslørt. 67 Tyrkia-turister fikk onsdag beskjed om at returbillettene deres fra byen Izmir til Norge ikke var gyldige. De måtte selv sørge for nye billetter hjem.
Vi har denne reisen til Izmir noen ganger i måneden, men sa opp avtalen med Tyrkia Solreiser 7. juli etter at de misligholdt betalingene. Dessverre viser det seg at de har fortsatt å selge billetter til folk, og disse er ugyldige, sier konsernsjef Egil Riisnes i Via Travel til NTB.
Stengte nettsiden. Via Travel har eieransvaret for Via Tours. Da Via Tours ble klar over at Tyrkia Solreiser fremdeles utstedte reisedokumenter til deres flyginger, sendte de ut pressemelding om forholdet og forsøkte å advare reisende før de forlot Norge.
Bestill abonnement her
KJØP