Nå starter hodejakten som kan avgjøre KrFs skjebne
ARENDALSUKA: Et tynget KrF starter jakten på nye topper til sentrale maktposter. Ida Lindtveit Røse snakkes frem som ny nestleder og som generalsekretær spekuleres det i politiske comeback.
TAR REGI: Etter Geir Morten Nilsens avgang kan Olaug Bollestad jakte en ny general til å forme Fremtids-KrF sammen med henne.
Erlend Berge
KrFs generalsekretær Geir Morten Nilsen kastet kortene sent i juli etter tre turbulente år.
I Nilsens tid har det vært spenninger om omorganiseringer, nedbemanning og strategiske valg for partiet. Alt under sentralstyret i neste uke kan startskudd gå for hodejakten på etterfølger.
Vårt Land har under Arendalsuka snakket med en rekke sentrale KrF-profiler om persondramaet partiet nå står foran. Også gjennom samtaler med aktører utenfor den sentrale manesjen tegner det seg et bilde av kandidater og hva som står på spill.