Hun har seks millioner måltider klar for Gaza. Må kaste mat før den råtner
MÅ KASTE MAT: Sandra Rasheed dro til matvarelageret for å sjekke om nødhjelpen til Gaza fremdeles kan spises. Matpakker måtte tømmes for ost. Den var gått ut på dato.
KAN METTE MANGE: Sandra Rasheed (t.h.) er landdirektør for den amerikanske hjelpeorganisasjonen Anera. De har lager i Hebron på Vestbredden i tillegg til et i den israelske byen Ashdod. Der ligger over 700 tonn mat nødhjelp, mest ris, klar til å kjøres over til Gaza.
Anera
Sandra Rasheed er landdirektør i den amerikanske, uavhengige hjelpeorganisasjonen Anera. Den har kontorer i Ramallah og Jerusalem. Inne på Gaza driver organisasjonen tre helseklinikker, med flere lokalt ansatte.
Sist uke dro Sandra Rasheed med kolleger fra Ramallah på Vestbredden til et lager i den israelske havnebyen Ashdod.
Der har Anera 744 tonn, eller seks millioner måltider, i store lagerbygninger. Hjelpen som er verdt sju millioner dollar ligger på paller, klar til utkjøring.
Bestill abonnement her
KJØP