Etterlyser mer anger og mindre kos på sommerstevne

– Det kan virke som at 40-50-åringer kun reiser på kristne stevner for åndelig spa, sier redaktør.

Under Ung Landsmøte i 2012 kunne ungdom delta på seminarer om blant annet hvordan leve som kristen og hvordan formidle kristentro. Redaktør i Budbæreren, Anne-Kristine Bjørgsvik Wiecek, er bekymret for generasjonen over dem.
Publisert Sist oppdatert

Det er redaktør i Frikirkens organ Budbæreren, Anne-Kristine Bjørgsvik Wiecek, som spør. Hun kjenner uro for om kristne søker kos fremfor selvransakelse på stevner. Wiecek savner mer anger over å være på gal vei – og vilje til å endre livet.

LES OGSÅ: Slik trekker de 100.000 til sommerstevner

Åndelig spa. – Det kan virke som at 40-50-åringer kun reiser på kristne stevner for en ­årlig forpleining. Ja, til et åndelig spa. Så reiser vi rett tilbake til et hverdagsliv der ikke alt stemmer. Det kan handle om kall, tidsbruk og relasjoner.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS