Minister Sandberg
Det ryddigste av Frp er å få Per
Sandberg inn i regjeringen.
Under Frps landsmøte på Gardermoen i vår skapt Per Sandberg igjen bruduljer. Midt i debatten om hvor mange flyktninger Norge skulle ta imot, stilte partiets nestleder me en T-skjorte med anker, bølger og påskriften «Good journey» og «Sea Adventure». Ketil Solvik-Olsen til venstre og partileder Siv Jensen til høyre.
Søndag meldte TV 2 at Frps nestleder Per Sandberg lufter tanken om å gå inn i regjeringen. Han ønsker selv å bli en slags innenriksminister med ansvar for samordning av regioner, turisme og reiseliv. I tillegg ønsker han å få hånd om deler av justisfeltet.
Sandberg er mye mer lysten på en jobb i regjeringen nå enn han var da regjeringen Solberg tok over høsten 2013. Den gangen sa nestlederen nei til å sitte i regjering, selv om han hadde vært med å forhandle fram regjeringsplattformen.
MIN TRO: Per Sandberg ber når han blir forbanna
Bestill abonnement her
KJØP