Ropstad etter Frp-exit: – Vi blir i regjeringa. Vi har fremdeles mye ugjort
KrFs landsstyre samles mandag for å diskutere endringene i regjering. Samtidig slår Ropstad fast at KrF er klare for å fortsette i regjering.

KrF sitter mandag i landsstyremøte. Der skal partileder Kjell Ingolf Ropstad orientere om situasjonen i regjering.
Ropstad sier han respekter Frps avgjørelse.
– Siv Jensen har valgt å trekke Frp ut av regjering. Det er en avgjørelse jeg respekterer. Jeg har samarbeidet godt med Siv i regjering, og ser frem til et konstruktivt samarbeid med Frp i deres rolle fra Stortinget, skriver han i en sms-kommentar.
KrF på sin side blir:
– KrF fortsetter i regjering. Vi er fornøyde med våre gjennomslag etter ett år i regjering og har fremdeles mye ugjort. Både når det gjelder å skape en bedre hverdag for familiene, skape vekst og verdiskaping i hele landet og enda kraftigere kamp mot fattigdom og klimaendringer.
Landsstyremøte
KrFs generalsekretær Geir Morten Nilsen bekrefter overfor Vårt Land at landsstyret nå er kalt inn til ekstraordinært møte.
– Vi har kalt inn til LS-møte nå, der Kjell Ingolf skal orientere landsstyret. Der vil han også være tilgjengelig for spørsmål fra dem, sier Nilsen.
Møtet begynte 14:30.
Nilsen ville ikke si noe mer om hva som skal diskuteres på møtet.
Mandag ble det klart at Fremskrittspartiet går ut av Erna Solbergs regjering. Frp-leder Siv Jensen sa at hjemhentingen av den terrorsiktede IS-kvinnen fikk begeret til å renne over.
Venstre ønsker mandag ikke å kommentere om de skal ha noe møte, men varsler at Trine Skei Grande vil komme med en uttalelse.
MER OM REGJERINGSDRAMAET:
• Ap-Støre og Sp-Vedum viser ingen lyst til å overta
• Hareide: Vil Frp ut av regjering, er det ingen som bør stoppe dem
• Jagland mener Frp bommer: Vi er sikrere når IS-krigere er i fengsel enn på frifot utenfor Europa
• Solberg og partnerne kan møte Frp-drama i årevis