Sa nei takk til Sigvart Dagsland

MUSIKK: Jonas Alaska sa nei. Da protesterte hans «Dagsland-infiserte» familie. Nå kan alle høre duetten.

Dagsland
MÅTTE OVERTALES: Sigvart Dagsland og Jonas Alaska synger «Det tar lang tid» med støtte fra Darling West. Det tok også litt tid å få Alaska med på sangen.
Publisert Sist oppdatert

Helt siden Sigvart Dagslands datter Emma viste ham debutplata til Jonas Alaska, har han vært hekta på singer-songwriteren fra Åmli. Da Dagsland i mars startet feiringen av sine 60 år med stor konsert i Stavanger, var derfor Alaska en av de artistene han ville synge sammen med.

Problemet var bare at Alaska sa tydelig nei. Han hadde prøvd å synge på norsk før, og syntes ikke det funket.

– Det var vittig at han sa nei, og det vitner om integritet. Både samboeren og broren la press på ham, forteller Dagsland.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP