– Ole Paus satte ord på vår hjemløshet
MINNER: Erik Hillestad samarbeidet tett med Ole Paus. – Det er ikke tilfeldig at det var han som fant tittelen på salmeplata «Salmer på veien hjem», sier Hillestad.
TROVERDIG: Erik Hillestad mener det ikke er tilfeldig at Ole Paus ga tittelen til salmeplata «Salmer på veien hjem». – Han mistet sin mor da han var fire år gammel, forteller Hillestad.
Erlend Berge
Vennene møttes en siste gang på Drammen sykehus. Alt Ole Paus klarte var å nevne vennen ved navn.
– Hva betydde Ole Paus for deg?
– Veldig mye, på mange måter. Han var et forbilde når det gjaldt å skrive sanger og tekster, også i det å klare å formulere min generasjons livsfølelse, ofte på uventede måter. Vi ble gode venner, og hadde alltid gode og sterke samtaler i forbindelse med innspillinger og reiser. Han var veldig til stede i livet mitt, forteller Hillestad, daglig leder for Kirkelig Kulturverksted.