Marilynne Robinson kjem likevel ikkje til Noreg
STJERNEBESØK: Den kjende forfattaren frå USA skulle eigentleg komme til Kapittelfestivalen i Stavanger. No avlyser ho.
SUPERSTJERNE: Ein intellektuell superstjerne, ein ståande favoritt til å vinne Nobelprisen i litteratur. No kjem Marilynne Robinson diverre ikkje til Noreg
Cappelen Damm
Den kjende amerikanske forfattaren Marilynne Robinson skulle delta på Kapittelfestivalen i Stavanger i haust, men har no meldt avbod grunna helseutfordringar.
Robinson, som fleire gongar har blitt nemnt som ein aktuell kandidat til Nobels litteraturpris, skulle vere ein sentral gjest når årets festival har Bibelen som tema.
– Då vi valde Bibelen som festivaltema, hadde vi ein fjern draum om å få henne til Stavanger. I år såg det ut til at den skulle gå i oppfylling, sa festivalsjef Birk Florian Fischer Magnussen til Vårt Land då nyheita kom at ho skulle delta.
Bestill abonnement her
KJØP