Likte motstanderne. Skiftet mening.
VENDEPUNKT: En sommerdag da han var 16 forlot Gud hodet hans. 30 år senere har ateisten Bjørn Gregory-Stærk skrevet bok om hva som skjer når vi endrer mening.
AKTUELL: Mens han satt i baksetet i pastorfarens bil en sommerdag da han var 16, forlot Gud hodet hans. Ateisten Bjørn Gregory-Stærk har nå skrevet bok om hva som skjer når vi skifter mening.
Erlend Berge
Pastorsønnen Bjørn var en tenåring med sterke meninger. Han ville at kristentroen skulle være rasjonell og at Guds eksistens skulle kunne begrunnes med argumenter. At det som var sant for ham, skulle være sant for alle.
Han oppsøkte diskusjonsforumer på nett og kjempet hardt for det han sto for. Sommerferien kom, og han fikk en naturlig pause fra diskusjonene. Det som skjedde, står klart for ham:
I baksetet på pappas bil, på vei oppover Gudbrandsdalen, mens han hørte på en nykopiert kassett med Pink Floyds Darks Side of the Moon, raste byggverket hans sammen.
Bestill abonnement her
KJØP