Maria (20) har brukt det siste året på å lese Bibelen
UNDERSØKELSE: En av tre unge under 30 år sier at de aldri har lest i Bibelen. Maria Lade (20) og Thea Eikin (22) er på en helt annen side av skalaen.
BIBELEN ALLTID MED: Maria Lade har brukt et år på å pløye seg gjennom Bibelen på Gå ut senteret. Hun er langt fra lei.
Sofie Flydal
Maria Lade (20) er nettopp ferdig på bibellinja til bibelskolen Gå ut-senteret i Trondheim. Der har hun og klassekameratene lest seg grundig gjennom den hellige skriften. Først tok de for seg Det nye testamentet, deretter Det gamle testamentet.
Lade tilhører de 9 prosentene av unge som har lest i Bibelen den siste måneden. Tallene er hentet fra en undersøkelse Norstat har gjennomført på vegne av Vårt Land. Over tre ganger så mange, én av tre, svarer at de aldri har lest i Bibelen. For Lade dreier det seg altså om mer enn litt bibellesing i måneden. Året på bibelskolen har vært et år med fordypning.
Mye å ta inn på ett år
Bestill abonnement her
KJØP