Maria (20) har brukt det siste året på å lese Bibelen

UNDERSØKELSE: En av tre unge under 30 år sier at de aldri har lest i Bibelen. Maria Lade (20) og Thea Eikin (22) er på en helt annen side av skalaen.

Maria Lade (20) har brukt det siste året på å lese hele Bibelen på Gå ut-senteret.
BIBELEN ALLTID MED: Maria Lade har brukt et år på å pløye seg gjennom Bibelen på Gå ut senteret. Hun er langt fra lei.
Publisert Sist oppdatert

Maria Lade (20) er nettopp ferdig på bibellinja til bibelskolen Gå ut-senteret i Trondheim. Der har hun og klassekameratene lest seg grundig gjennom den hellige skriften. Først tok de for seg Det nye testamentet, deretter Det gamle testamentet.

Lade tilhører de 9 prosentene av unge som har lest i Bibelen den siste måneden. Tallene er hentet fra en undersøkelse Norstat har gjennomført på vegne av Vårt Land. Over tre ganger så mange, én av tre, svarer at de aldri har lest i Bibelen. For Lade dreier det seg altså om mer enn litt bibellesing i måneden. Året på bibelskolen har vært et år med fordypning.

Mye å ta inn på ett år

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS