Therese Johaug avgjorde verdenscupen
Therese Johaug knuste Marit Bjørgen på søndagens jaktstart og vant verdenscupen sammenlagt for første gang.
Therese Johaug knuste Marit Bjørgen på nytt i søndagens jaktstart. For første gang vant hun verdenscupen, og feiret sammen med Martin Johnsrud Sundby som for lenge siden har avgjort verdenscupen på herresiden.
NTB scanpix
Etter seieren på lørdagens skiathlon gikk Johaug ut med 15 sekunders ledelse på den 10 kilometer lange jaktstarten i fri teknikk.
Bjørgen åpnet hardt og hadde kuttet forspranget med fire sekunder etter 2,5 kilometer, men så satte Johaug opp farten. Halvveis var avstanden igjen på 15 sekunder, og Johaug fortsatte å øke ledelsen.
Slapp jubelen. Nansen-løperen kom alene inn på stadion og kunne slippe jubelen løs da hun krysset målstreken. Bjørgen kom i mål 29 sekunder senere og gratulerte lagvenninnen med en klem.
Bestill abonnement her
KJØP